Apartmán v Žltom dome sa nachádza priamo v historickom centre stredovekej Banskej Štiavnice. Z dverí domu vychádzate priamo na obľúbený trotár. V blízkosti sa nachádzajú všetky najobľúbenejšie štiavnické kaviarne ako Artcafé, či Divná Pani.
Hlavná ulica a Trotuár
Hlavná ulica mesta (dnes s názvom ulica Andreja Kmeťa, v minulosti aj Zlatá ulica) začína pri radnici a vedie smerom dole kopírujúc terén doliny. Ulica bývala obľúbeným smerom vychádzok a nákupov a tak je tomu dodnes. Na severnej strane ju lemuje 140 metrový unikátny vyvýšený chodník vydláždený červenými dlaždicami. Dnes sa mu hovorí aj Trotuár čo v preklade znamená chodník, alebo aj terasa, kedysi pokrytá tienistými arkádami rôznych obchodov a plná množstva ľudí.
Dnes sa vám núka na peknú prechádzku pomedzi veľkolepé rady domov, z ktorých mnohé majú svoje vlastné meno a históriu. Nehovoriac o všetkých, nájdeme tu Krečmáryho dom – prvú budovu Banskej akadémie, Mikovínyho dom – sídlo vynikajúceho učitela a polyhistorika Samuela Mikovínyho, Flemmingov dom, ktorý býval miestom štátnej mincovne a mnoho ďalších.
Tajchy
Štiavnický vodohospodársky systém je unikátny jednak tým, že jeho umelé vodné nádrže v prehradených dolinách sú navzájom pospájané priekopami a štôlňami, a jednak tým, že voda, ktorá sa do nich zvádzala banskými jarkami, bola dažďová a snehová. Jej energia sa využívala na pohon banských zariadení, predovšetkým na čerpanie vody z baní. Výstavba tajchov dosiahla vrchol v druhej polovici 18. storočia. Z pôvodných asi 60 nádrží sa zachovala približne tretina. Dnes slúžia viaceré na rekreačné účely – kúpanie, rybolov či člnkovanie. Pri kúpaní v tajchoch musíme však byť opatrní – dno mnohých už kúsok od brehu prudko klesá do veľkej hľbky. Na vstup do tajchu si preto vyberajte ľahko prístupné plážové brehy.